Posted by on Lut 18, 2013 in Media o nas |

Czuwaj to harcerskie powitanie jeszcze nie tak dawno można było usłyszeć i w szkole i na różnych uroczystościach w Ciechanowie. Ale od 2007 kiedy to Hufiec ZHP w Ciechanowie został rozwiązany wydawało się że nie ma w naszym mieście dziewcząt i chłopców w mundurach. Wydaje się że nadeszły lepsze czasy dla ciechanowskich harcerzy, bo rozkazem Komendanta Chorągwi Mazowieckiej, dnia 16 stycznia 2013 roku został powołany Hufiec w Ciechanowie, a w ostatnią sobotę odbył się I Nadzwyczajny Zjazd Hufca gdzie wybrano nowe władze.Komendantem został podharcmistrz Piotr Rzeczkowski

Posłuchaj

Teraz jak zapewnia Komendant czas na ciężką pracę przede wszystkim polegająca na przyciągnięciu dzieci i młodzieży do harcerstwa. A tym magnesem mogą być np: grupy militarne czy inne formy działań. mówi Piotr Rzeczkowski Komendant Hufca Ciechanów

Posłuchaj

Już wkrótce poznamy adres hufca w Ciechanowie, a to dzięki przychylności Urzędu Miasta I

Prezydenta Waldemara Wardzińskiego

 

Pobrano z: http://www.radiokrc.pl/?show=in_detail&id=12334