Posted by on Maj 4, 2016 in Aktulaności |

Polowa Msza Święta ku czci pomordowanych w Lesie Ościsłowskim
PAMIĘCI TYCH, KTÓRZY DO NIEPODLEGŁEJ SZLI….
– Wszystkim Tym, którym w sercach nie wygasła miłość Ojczyzny –
W ostatnią sobotę kwietnia – Miesiąca Pamięci Narodowej – mieszkańców okolicznych miejscowości skupiła Msza Polowa w Lesie Ościsłowskim, która już na trwałe wpisała się do kalendarza uroczystości patriotyczno – religijnych w intencji tutaj pomordowanych. Las Ościsłowski należy do największych cmentarzy z lat okupacji niemieckiej w Powiecie Ciechanowskim.
Po jednej stronie drogi spoczywają więźniowie polityczni, żołnierze AK zamordowani przez ciechanowskie Gestapo, wśród, których znaleźli się dwaj kapłani: ks. Jan Karwowski, proboszcz z Krasnego i ks. Stanisław Nowakowski- proboszcz parafii Węgrzynowo. Po drugiej stronie spoczywają zamordowani przez Niemców 20 II 1940 r. chorzy i niepełnosprawni mieszkańcy Ziemi Ciechanowskiej w wyniku przeprowadzonej przez hitlerowców zbrodniczej akcji pod kryptonimem „łaskawej śmierci”.
W programie patriotyczno-religijnym udział wzięli harcerze z WDH „Płomyki Nadziei” z Ościsłowa.
Zaciągnęli oni również wartę honorową przy grobach ofiar terroru hitlerowskiego.