Kim jesteśmy?

Związek Harcerstwa Polskiego jest stowarzyszeniem wychowawczym, patriotycznym i dobrowolnym. ZHP skupia:

• zuchy (6-10 lat),
  • harcerzy (11-13 lat),
  • harcerzy starszych (14-16lat),
  • wędrowników (16-26 lat),
  • oraz instruktorów, seniorów i członków starszyzny.

Co oferujemy?

Zgodnie z misją ZHP ma wychowywać młodego człowieka dbając o jego  wszechstronnym rozwój i kształtowanie charakteru poprzez stawianie wyzwań.

Harcerstwo jest wspaniałą przygodą! Wstępując do ZHP dziecko rozwija samodzielność, bawi się i zdobywa nowe umiejętności. Ma zapewniony atrakcyjny, dostosowany do potrzeb dzieci i młodzieży program. Jednocześnie dbamy o bezpieczeństwo swoich członków szkoląc instruktorów, którzy pracują z młodzieżą.

Jak działamy na co dzień?

• zbiórki – cotygodniowe spotkania gromady/drużyny podczas których zdobywamy nowe umiejętności dostosowane do wieku uczestników – zuchy bawiąc się zdobywają sprawności zuchowe, harcerze poprzez gry rozwijają swoje umiejętności, harcerze starsi poznają otaczający nas świat, a wędrownicy podejmują wyzwania.
  • biwaki, zloty – wyjazdy weekendowe podczas których gramy, bawimy się i bardzo często poznajemy dzieci z innych drużyn.
  • obozy / kolonijki zuchowe – wyjazdy wakacyjne, które są wielką przygodą, a w trakcie nich zdobywamy masę nowych umiejętności oraz uczymy się samodzielności.
  • współpracujemy z innymi organizacjami – chociażby organizując co roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy
  • wspieramy służby miejskie – podczas wydarzeń o charakterze masowym pełnimy służbę porządkową i ratowniczą
  • uczymy przydatnych umiejętności – zdobywając stopnie, sprawności, biorąc udział w kursach i szkoleniach uczymy się między innymi pierwszej pomocy czy też jak posługiwać się mapą w terenie.

Jak „zapisać” dziecko do ZHP?

Skontaktować się z gromadą / drużyną działającą w szkole Państwa dziecka lub z drużyną środowiskową i umożliwić mu pójście na zbiórkę. Wszelkich informacji o działaniach drużyny dowiedzą się Państwo bezpośrednio od drużynowego. Aby dowiedzieć się jaki drużyny działąją w Ciechanowie zapraszamy do mapy harcerstwa albo prosimy o e-mail

Zapraszamy do wspólnej przygody!

Czuwaj!